EXEKUTOŘI si k vám nesmí dovolit vše!

Napsal EXEKUČNÍ NEMOVITOSTI blog (») 23. 11. 2015 v kategorii EXEKUCE, přečteno: 1153×
exekuce.jpg

EXEKUTOŘI si k vám nesmí dovolit vše! RADY, jak se bránit ! "STOP NESLUŠNÝM EXEKUTORŮM"

Exekuce je noční můrou mnohých lidí. Pokud vám hrozí návštěva exekutorů, připravte se na ni. Co všechno si soudní exekutoři mohou dovolit k dlužníkům?

Exekutoři musí mít k prokázání svojí činnosti průkaz exekutora a pověřovací listinu, kterou vydává soud a opravňuje tím daného exekutora k vykonání exekuce. V případě, že by nastalo podezření, že se jedná o podvodníka, je nutné hned zavolat policii.

- Pokud má exekutor podložené důkazy, že se v nemovitostech nachází dlužník, je možné, aby tam vstoupil i bez přítomnosti dlužníka nebo vlastníka nemovitosti a konal svoji práci. V případě pochybení, může exekutora čekat kárné řízení.

- Exekutor v případě neoprávněného vniknutí do nemovitosti bez přítomnosti dlužníka zodpovídá za všechny škody, které jsou přímé (odvrtání zámku) i nepřímé (nezabezpečení, vykradení bytu).

- Majetek nemůže být dlužníkovi zabaven, pokud není jeho a jednoznačně se prokáže, že ho kupovala například osoba, která sdílí s dlužníkem nemovitost.

- V případě, že exekutor zabaví majetek, u kterého nelze jednoznačně určit, komu patří, musí poučit vlastníka věci o právu, že může podat žalobu o vyloučení dané věci z exekučního řízení. To dále postupuje soudu, který řeší vlastnictví a rozhodne na základě podložených informací, komu věc patří.

- Obecně platí, že exekutor zabaví veškerý majetek, který má určitou hodnotu a není specificky vyloučen (nesmí tedy zabavit věci citové hodnoty nebo obvyklé k užívání, jako je například toaleta či umyvadlo).

Exekutor vám například nesmí zabavit majetek, který potřebujete vy nebo vaše rodina každodenně nebo majetek, který potřebujete ke své práci:

1) běžné oblečení - avšak ne luxusní, vybavení domácnosti jako je postel, lednice nebo třeba pračka

2) snubní prsteny

3) zdravotnické potřeby, bez kterých se neobejdete vzhledem k nemoci nebo zdravotnímu handicapu

4) hotovost ve výši dvojnásobku životního minima jednotlivce

5) domácí zvíře

Exekutoři naopak mají pravomoc vstoupit do nemovitosti i bez přítomnosti vlastníka, udávat pokyny, aby dlužník nebránil exekuci, danou věc pomocí nálepky exekučně zabaveno zajistit, nebo přímo danou věc rovnou odvézt a umístit do skladu.

Komentáře

Zobrazit: standardní | od aktivních | poslední příspěvky | všechno
Článek ještě nebyl okomentován.


Nový komentář

Téma:
Jméno:
Notif. e-mail *:
Komentář:
[*1*] [*2*] [*3*] [*4*] [*5*] [*6*] [*7*] [*8*] [*9*] [*10*] [*11*] [*12*] [*13*] [*14*] [*15*] [*16*] [*17*] [*18*] [*19*] [*20*] [*21*] [*22*] [*23*] [*24*] [*25*] [*26*] [*27*] [*28*] [*29*] [*30*] [*31*] [*32*] [*33*] [*34*] [*35*] [*36*] [*37*] [*38*] [*39*] [*40*] [*41*] [*42*] [*43*] [*44*] [*45*] [*46*] [*47*] [*48*] [*49*] [*50*]   [b] [obr]
Odpovězte prosím číslicemi: Součet čísel tři a sedm